plock
Dofinansowano zadanie publiczne ze środków Urzędu Miasta Płocka.

1999 rok

W roku 1999 z inicjatywy znanego działacza sportowego Pana Henryka Atlińskiego i Mirosława Nisztora - ówczesnego sekretarza Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych została stworzona sekcja sportowa przy PZ LZS w Płocku.

Poczštki były bardzo trudne, jednakże dawały powody do optymizmu, a to za sprawš dwóch bardzo utalentowanych zawodników Kamila Poczwardowskiego i Piotra Kalinowskiego. Byli oni pierwszymi zawodnikami , którzy pod opiekš trenera Mirosława Nisztora odnosili sukcesy na Mazowszu. Pierwszy medal bršzowy zdobył Kamil Poczwardowski w biegu na dystansie 2000m podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików odbywanych w Warszawie. Na tych samych zawodach pól godziny póŸniej srebrny medal zdobywa Piotr Kalinowski w skoku wzwyż. Następny sukces odnosi Kamil Poczwardowski zajmujšc 2 miejsce w biegu na 2000m w kategorii młodzików podczas Ogólnopolskich Biegach Przełajowych LZS w Konopiskach k/ Częstochowy.

2000 rok

Rok 2000 przynosi wiele medali i uznania dla nowego klubu

W Mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych odbywanych w Otwocku w kategorii młodziczek zdobywamy 2 medale: Olga Woroniecka- 1 miejsce w biegu na 2000m, a Paulina Widzyńska- 1 miejsce w biegu na 1000m. W Mistrzostwach Mazowsza Juniorów odbywanych w Warszawie medale zdobywajš: Piotr Kalinowski- 2 miejsce w skoku wzwyż- 188cm oraz Kamil Poczwardowski- w biegu na 1500m z czasem 4:13,00min. W Mistrzostwach Makroregionu Wamińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików odbywanych w Olsztynie Jacek Kostusiewicz zajmuje 3 miejsce na 300m z wynikiem 38,43s. Tydzień póŸniej Jacek Kostusiewicz w Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu zajmuje 20 miejsce w biegu na 300m.

2001 rok

Rok 2001 to dalsze sukcesy młodego klubu

Mistrzostwa Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego w biegach przełajowych odbywane w Łojach k/ Przasnysza : Kamil Poczwardowski – 3 miejsce w biegu na 3000m w kategorii juniora młodszego. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych Kamil zajmuje 23 miejsce w biegu na 3000m. W Mistrzostwach Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików Łukasz Rybicki zajmuje 2 miejsce w biegu na 2000 m z wynikiem 6:04,00min. Wysokie 6 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami zajmuje Kamil Poczwardowski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu, jego czas 6:13,43 min.

2002 rok

Rok 2002 to szczególny rok

W Mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych odbywanych w Otwocku w klasyfikacji klubów w kategorii młodzika i juniora młodszego nasz klub zajmuje 1 miejsce, a indywidualnie zdobywamy 2 medale: Ewa Czajkowska- 3 miejsce w biegu na 2000m w kategorii juniorek młodszych oraz Joanna Kalinowska 3 miejsce w biegu na 1000m w kategorii młodziczek.

W Mistrzostwach Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego w biegach przełajowych odbywanych w Ornecie Kamil Poczwardowski zajmuje 2 miejsce w biegu na dystansie 3000m w kategorii juniora młodszego. W Mistrzostwach Mazowsza Młodzików odbywanych w Siedlcach medale zdobywajš: Jurewicz Kamil- 1 miejsce w pchnięciu kulš-12,76m oraz 1 miejsce w rzucie dyskiem- 42,54m; Sebastian Zawalski- 3 miejsce w biegu na 300m przez płotki-43,15s.

W lipcu 2002r w Płocku odbyły się 34 Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w których Tomasz Rębiewski zajšł 4 miejsce w skoku wzwyż-181cm.

5 medali zdobyli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików odbywanych w Płocku: Kamil Jurewicz- 1 miejsce w pchnięciu kulš-13,23m oraz 1 miejsce w rzucie dyskiem- 45,83m; Sebastian Zawalski- 2 miejsce w biegu na 300m przez płotki-42,77s; Anna Waszekewska- 2 miejsce w chodzie na 2000m- 19:04,41min, oraz Agata Pełka – 3 miejsce w chodzie na 3000m- 19:20,14 min.

W Mistrzostwach Polski Młodzików odbywanych w Siedlcach: Kamil Jurewicz- 8 miejsce w pchnięciu kulš- 13,43m, oraz 8 miejsce w rzucie dyskiem- 47,59m; Sebastian Zawalski-13 miejsce na 300m ppł-42,36s oraz Anna Waszelewska-14 miejsce-20:27,13min.

2003 rok

Rok 2003 – pierwsze medale Mistrzostw Polski

  • Kamil Poczwardowski- 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na dystansie 2000m z przeszkodami -5:50,11min. Zawody odbyły się w Zamoœciu.
  • Kamil Jurewicz- 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w pchnięciu kulš- 14,95m oraz 2 miejsce w rzucie dyskiem- 54,25m.

Również wiele medali zdobywaliœmy na innych zawodach: Mistrzostwa Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego w biegach przełajowych w Kozienicach:

  • Agata Pełka – 2 miejsce w biegu na 2500m.

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów odbywane w Warszawie:

  • Kamil Poczwardowski- 1 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami-5:53,14min oraz 3 miejsce w biegu na 1500m- 3:57,07min
  • Bartłomiej Mysera- 1 miejsce w biegu na 5000m- 16:37,53min
  • Aneta Głowacka- 1 miejsce w biegu na 3000m- 12:10,57 min
  • Żaneta Skorupska- 2 miejsce w biegu na 3000m- 12:40,40min
  • Łukasz Twardowski- 2 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami- 6:40,29min
  • Tobiasz Stańczak- 3 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami- 7:07,14 min
  • Michał Mazurowski- 3 miejsce w biegu na 800m- 2:02,58min
  • Piotr Kalinowski- 3 miejsce w skoku wzwyż- 192cm

Duży sukces odnieœliœmy na 36 Międzynarodowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Graz/Austria/ zdobywajšc 2 medale: Tomasz Rębiewski- 2 miejsce w skoku wzwyż-188cm oraz Kamil Jurewicz- 3 miejsce w pchnięciu kulš – 14,61m.

We wrzeœniu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików w Olsztynie:

  • Kamil Jurewicz- 1 miejsce w rzucie dyskiem- 53,68m oraz 2 miejsce w pchnięciu kulš- 14,23m
  • Tomasz Rębiewski- 3 miejsce w skoku wzwyż- 178cm
  • Joanna Kalinowska- 3 miejsce w biegu na 300m-44,38
  • Anna Waszelewska- 3 miejsce w chodzie na 3000m

2004 rok

W Mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych w Otwocku medale zdobywali:

  • Żaneta Skorupska- 2 miejsce w biegu na 2000m
  • Aneta Głowacka- 3 miejsce w biegu na 2000m
  • Michał Mazurowski- 2 miejsce w biegu na 3500m
  • Bartlomiej Mysera- 3 miejsce w biegu na 3500m

W Mistrzostwach Mazowsza Juniorów odbywanych w Warszawie medale zdobywali:

  • Kamil Jurewicz- 1 miejsce w pchnięciu kulš- 15,82m oraz 1 miejsce w rzucie dyskiem-45,48m
  • Michał Mazurowski- 2 miejsce w biegu na 1500m- 4:06,59min
  • Monika Gołębiewski-2 miejsce w rzucie dyskiem-31,16m 3 miejsce w pchnięciu kulš-9,13m
  • Żaneta Skorupska- 2 miejsce w biegu na 1500m- 6:20,54
  • Aneta GŁowacka- 3 miejsce w biegu na 3000m- 11:31,00min

W Mistrzostwach Mazowsza Młodzików odbywanych w Siedlcach medale zdobywali:

  • Wioletta Krystek- 3 miejsce w skoku wzwyż-156cm
  • Monika Pełka- 3 miejsce w pchnięciu kulš-11,30m

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze Aleksandra Mańkowska zajęła 5 miejsce w pchnięciu kulš- 11,76m

Natomiast w Mistrzostwach Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików odbywajšce w Warszawie medale zdobywali:

  • Monika Pelka- 1 miejsce w pchnięciu kulš- 11,56m oraz 2 miejsce w rucie dyskiem- 28,76m
  • Wioletta Krystek- 3 miejsce w skoku wzwyż-157cm,
  • Martyna Rupp- 3 miejsce w rzucie oszczepem- 29,74m

W Mistrzostwach Polski Młodzików odbywane w Œwieciu :

  • Monika Pełka- 6 miejsce w rzucie dyskiem-31,77m, 9 miejsce w pchnięciu kulš-11,03m
  • Katarzyna Kokosińska- 7 miejsce w rzucie młotem- 38,88m

2005 rok

ROK 2005 - znów przynosi nam medale

Mistrzostwa Polski Młodzików odbywane w Kielcach:

  • Katarzyna Kokosińska- 1 miejsce w rzucie młotem-45,84m
  • Angelika Brylska- 3 miejsce w skoku wzwyż- 162cm
  • Martyna Rupp- 9 miejsce w rzucie oszczepem- 31,49m
  • Renata Gajewska- 12 miejsce w rzucie dyskiem- 32,74m

W Mistrzostwach Makroregionu Warmińsko-Mazursko-Mazowieckiego Młodzików odbywane w Płocku medale zdobywali:

  • Monika Pełka- 1 miejsce w pchnięciu kulš, 2 miejsce w rzucie dyskiem
  • Katarzyna Kokosińska 1 miejsce w rzucie młotem
  • Brylska Angelika- 3 miejsce w skoku wzwyż
  • Grzegorz Kapelański- 3 miejsce w skoku wzwyż

Dobre wyniki zanotowali nasi zawodnicy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie

  • Kamil Jurewicz- 8 miejsce w rzucie dyskiem-48,54m, 9 miejsce w pchnięciu kulš- 16,60m
  • Joanna Kalinowska- 16 miejsce w biegu na 1500m- 4:55,83min
  • Wioletta Krystek- 18 miejsce w skoku wzwyż- 155cm
  • Tomasz Rębiewski- 21 miejsce w skoku wzwyż- 180cm

Natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorów odbywanych w Bydgoszczy:

  • Aleksandra Mańkowska- zajęła 9 miejsce w pchnięciu kulš- 12.12m
  • Monika Gołębiewska- była 12 w rzucie dyskiem- 33,75m

Dużym sukcesem dla naszego klubu były Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LZS odbywane w Pile:

  • Kamil Jurewicz- 1 miejsce w pchnięciu kulš-18,04m
  • Tomasz Rębiewski- 3 miejsce w skoku wzwyż- 185cm

2006 rok

Mistrzostwa Polski Młodzików odbywane w Siedlcach:

  • Renata Gajewska- 3 miejsce w pchnięciu kulš

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów odbywane w Warszawie:

  • Jurewicz Kamil- 1 miejsce w pchnięciu kulš oraz 1 miejsce w rzucie dyskiem
  • Sieczkowska Martyna- 2 miejsce w skoku wzwyż
  • Stańczak Tobiasz- 2 miejsce w biegu na 3000m
  • Pełka Monika- 2 miejsce w pchnięciu kulš , 3 miejsce w rzucie dyskiem
  • Radaszkiewicz Mateusz- 2 miejsce w skoku wzwyż

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików odbywane w Warszawie:

  • Renata Gajewska- 2 miejsce w rzucie dyskiem, 2 miejsce w pchnięciu kulš

Mistrzostwa Mazowsza w biegach przełajowych odbywane w Otwocku:

  • Ewa Krystek- 2 miejsce w biegu na 1000m w kategorii młodziczek.

Sukcesy zawodników to praca trenerów: Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław, Andrzej Jurewicz

2007 rok

Powstanie Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock

Sztab trenerski to: Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław, Andrzej Jurewicz, Kusy Mariusz.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl