plock
Dofinansowano zadanie publiczne ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock Zuzanna Maślana podczas Międzynarodowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Ufa (Rosja) zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 13,86 m.

Jest to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowe (16lat). Zawody przebiegały dwuetapowo pierwszego dnia 11.07.2019 odbyły się eliminacje, z których najlepsze 12 dziewcząt zakwalifikowało się do finału. Zuzia bez problemu pchnęła 12 m co jej już dawało awans do finału.

Następnego dnia odbyły się finały, w których Zuzia miała wszystkie pchnięcia powyżej 13 m.

Tego dnia lepsza była tylko zawodniczka z Tajpei, który wygrała z bardzo dobrym wynikiem 14,26 m. Należy podkreślić, że Zuzia w poprzednim roku 2018 w Jerozolimie (Izrael) również na tych samych zawodach zdobyła srebrny medal. Sztab szkoleniowy w osobach Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław oraz Kinga Nisztor przygotowują Zuzie do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Tarnowie we wrześniu. Tak więc całe wakacje Zuzia pracowicie będzie trenować, ponieważ oprócz pchnięcia kulą również doskonali rzut dyskiem, w którym również będzie rywalizować o medale.

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019

W dniach 3-4.07.2019 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których bardzo dobrze spisała się Martyna Lewandowska- zawodniczka MLKL Płock , która w skoku wzwyż zajęła 2 miejsca z bardzo dobrym wynikiem 174cm.

W eliminacjach Martynie wystarczył jeden skok na wysokości 162cm , aby zakwalifikować się do finałowej 12.

Finał rozpoczął się 4.07.2019 o godzinie 18.10. Martyna rozpoczęła konkurs od wysokości 165cm zaliczając ją w pierwszej próbie.

Rozgrywka o medale rozpoczęła się od wysokości 169cm.

W konkursie zostały trzy zawodniczki: Martyna cały czas prowadziła zaliczając swoje próby w pierwszych skokach. Rozgrywka o zloty medal nastąpiła na wysokości 176cm. Niestety tej wysokości Martynie nie udało się pokonać, natomiast koleżanka Wiktoria Miąso/Resovia Rzeszów/ skoczyła to wysokość w trzeciej próbie zdobywając złoty medal. Wiktoria również zaliczyła następną wysokość 180cm też w trzeciej próbie zdobywając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorek.

Mimo srebrnego medalu trener Nisztor Mirosław był bardzo zadowolony, ponieważ Martyna zmaga się cały sezon z kontuzją stawu skokowego prawej nogi odbijającej i można powiedzieć mimo bólu potrafiła walczyć do końca o Mistrzostwo Polski.

Teraz Martynę czeka operacja i szybka rehabilitacja, aby zdążyć się przygotować do nowego sezonu, a będzie to sezon olimpijski.

Vice Mistrzyni Polski U20 - Martyna Lewandowska

W dniu 15.06.2019 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się V Polanik CUP- Mityng Lekkoatletyczny, w którym bardzo dobrze spisały się zawodniczki MLKL Płock.

Joanna Szygoska zwyciężyła w pchnięciu kulą 4kg z bardzo dobrym wynikiem 11,42m, jest to jednocześnie minimum kwalifikacyjne na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Również bardzo dobre wynik uzyskała Martyna Lewandowska w rzucie oszczepem 600g – 39,76m zajmując 1 miejsce.

Po kontuzji do rywalizacji przystąpiła Kinga Nisztor, która uzyskała obiecujący wynik w rzucie oszczepem 600g -33,07m zajmując drugie miejsce.

Inne wyniki naszych zawodniczek:

Martyna Lewandowska- 100m- 13,89s

Nisztor Kinga – skok wzwyż -150cm

Woźnica Daria- pchnięcie kulą 3kg- 9,60m , rzut oszczepem 500g- 21,65m

Tarka Amelia- 400m- 1:10,34min , skok w dal- 3,88m

Szygoska Joanna- rzut oszczepem 600g- 22,40m

Polanik Cup w Piotrkowie TrybunalskimPolanik Cup w Piotrkowie Trybunalskim

Polanik Cup w Piotrkowie Trybunalskim

Medalowy Memoriał  MLKL Płock

Medalowy Memoriał MLKL PłockBardzo udanie rozpoczął sezon lekkoatletyczny Miejsko-Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock , który wziął udział w Memoriale Ponomarenki i Majewskiego w dniu 11.05.2019 w Łęczycy. Na wyróżnienie trzeba zaliczyć dwa wyniki: Martyny Lewandowskiej, która bezkonkurencyjnie w skoku wzwyż zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 175cm oraz Zuzanna Maślana, która uzyskała w pchnięciu kulą 3kg wynik 13,06m i również zwyciężyła.

Wynik Zuzi jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii wiekowej -młodzik. Zuzia startowała jeszcze w rzucie dyskiem 0,75kg uzyskując 31,76m co dało jej trzecie miejsce.

Sportowcem roku 2018  miasta Płocka została Martyna Lewandowska zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock. Czytelnicy Gazety Wyborczej i Tygodnika Płockiego docenili wyniki sportowe jakie osiągnęła lekkoatletka-skoczkini wzwyż w roku 2018.

Dla przypomnienia Martyna zajęła 8 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek, zdobyła 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek oraz zdobyła 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek.

Jest w Kadrze Narodowej A, posiada klasę Mistrzowską.

Sportowiec roku 2018

W dniu 17.02.2019 w Toruniu odbyły się  Halowe Mistrzostwa Polski Seniorek, w których startowała zawodniczka MLKL Płock Martyna Lewandowska. W rywalizacji z najlepszymi seniorkami w kraju Martyna zajęła 5 miejsce z wynikiem 175 cm. Jest to optymistyczny wynik zważywszy ,że trener Nisztor Mirosław nie traktował tej imprezy jako docelowej. Zawodniczka przygotowuje się do Mistrzostw Europy Juniorek, które odbędą się w Szwecji w lipcu 2019r.

W dniu 10.02.2019 r w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których bardzo dobrze się spisała zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock Martyna Lewandowska zdobywając zloty medal w skoku wzwyż z bardzo dobrym  wynikiem 178 cm.

Podopieczna trenera Nisztora Mirosława rozpoczęła konkurs od wysokości 165 cm zaliczając ją w pierwszej próbie. Następne wysokości to 170 cm , 174 cm, zaliczone  w pierwszej próbie , natomiast wysokość 176 cm zaliczona w drugiej próbie. Do tej wysokości zostały dwie zawodniczki Martyna oraz Wiktoria Miąso (Resowia Rzeszów). Następna wysokość to 178 cm Martyna zalicza w pierwszej próbie, a rywalka trzykrotnie strąca poprzeczkę. Jest to 5 tytuł Mistrzyni Polski jaki zdobywa Martyna na przełomie 5 lat treningów. Warto przypomnieć, że w roku 2018 Martyna zajmuje 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i jest 8 zawodniczką na świecie w kategorii juniorek.

Wyniki bardzo cieszą , ponieważ w przyszłym roku w Tokio odbędą się Igrzyska Olimpijskie na które ma szanse pojechać nasza zawodniczka.

Cel zawodniczki w tym roku to uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy i walka tam o medale.

Na co dzień Martynka chodzi do V LO w Płocku do klasy trzeciej i bardzo dobrze godzi naukę z treningami. Częste wyjazdy na zgrupowania Kadry Narodowej powodują, że nauczyciele pomagają zawodniczce uzupełniać program nauczania po powrocie z obozów.

Wyniki sportowe zawdzięczamy dzięki pomocy finansowej Orlen-Dar Serca, UM Płock, MOSIR Płock, Hedea.

 Pełne wyniki z zawodów są na stronie PZLA.

 Martyna halową Mistrzynią Polski

Martyna halową Mistrzynią Polski

Bardzo dobrze rozpoczęła sezon halowy 2019 Martyna Lewandowska, która na Halowym Mityngu w Spale w dniu 3.02.2019 ustanowiła rekord życiowy  w skoku wzwyż wynikiem 179 cm.

Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorek, które odbędą się za tydzień w Toruniu.

 

Bardzo dobry wynik zanotowała młoda lekkoatletka Miejsko-ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock Zuzanna Maślana. Na halowym Mityngu Lekkoatletycznym w Warszawie uzyskała najlepszy wynik w kraju w pchnięciu kulą 3 kg- 13,28 m w kategorii młodziczek. Zawody odbyły się 12.01.2019 r.

Jest to jej nowy rekord życiowy oraz rekord klubowy. Pozostałe wyniki zawodników MLKL Płock:

Tarka Amelia- 300m- 50,10 s

Maja Krzemińska- 300m- 54,21 s

Smolińska Julia-skok wzwyż- 135 cm

Cichocka Oliwia- skok wzwyż-120 cm

Agata Jabłońska- skok wzwyż- 115 cm

Malwina Malinowska- skok wzwyż-115 cm

Joanna Szygoska- pchnięcie kulą 4 kg- 10,88 m.

 13,28 Zuzanny Maślanej !!!

Rok 2018 dla zawodników MLKL Płock można uznać za bardzo udany ponieważ dorobek sportowy to 4 medale Mistrzostw Polski oraz jeden medal z imprezy międzynarodowej.

Po raz pierwszy w historii Płocka w lekkiej atletyce w skoku wzwyż Martyna Lewandowska zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek. Ale oprócz tego medalu została Mistrzynią Polski Juniorek oraz srebrną medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorek. Lecz największym osiągnięciem jej byłą zajęcie 8 miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorek (Tampere-Finlandia)

Również jej młodsza koleżanka Zuzanna Maślana może poszczycić się srebrnym medalem z Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą oraz srebrnym  medalem   z pchnięcia kula  z Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych w Jerozolimie (Izrael).

Warto wyróżnić jeszcze następujących zawodników MLKL Płock, którzy godnie reprezentowali nas w finałach Mistrzostw Polski:

Kinga Nisztor- rzut oszczepem-11 miejsce, rzut dyskiem-15 miejsce

Joanna Szygoska- pchnięcie kulą-13 miejsce, rzut dyskiem-14 miejsce

Mateusz Atlak- skok wzwyż-15 miejsce.

We współzawodnictwie sportowym klubów w Polsce zdobyliśmy 25 punktów (liczą się tylko zawody rangi Mistrzostw Polski), a zawodnicy uczestniczyli  w 21 zawodach .

Szczegółowy wykaz imprez i miejsca zawodników są na stronie internetowej naszego klubu.

Warto zaznaczyć, że trenerami zawodników MLKL Płock są Mirosław i Stanisław Nisztor oraz od tego roku Kinga Nisztor, absolwentka AWF Warszawa. 

Podsumowanie roku 2018

Bardzo dobrze spisała się Martyna Lewandowska, która w jesiennych wielobojach odbywanych w dniach 29-30.09.2018 w Łodzi zajęła 3 miejsce w siedmioboju w kategorii open.

Podczas dwóch dni zawodów zgromadziła 4056 pkt.

Oto jej wyniki:

100 m ppł - 17,69 s (521 pkt ),

skok wzwyż - 171 cm (867 pkt),

kula 4 kg - 8,86 m (455 pkt),

200 m - 28,51 s (591 pkt), 

w dal - 4,94 m (543 pkt),

oszczep - 39,30 m (654 pkt),

800 m - 2:53,81 min (425 pkt).

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

 

Wielki sukces odniosła zawodniczka MLKL Płock Zuzanna Maślana, która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą 3 kg w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Jej nowy rekord życiowy to 12,90 m.

Zawody odbyły się w dniu 23.09.2018r na stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie.

Zuzia przegrała jedynie z zawodniczką z Braniewa, która również ustanowiła rekord życiowy-13,61 m.

Aby wystartować w zawodach należało przejść eliminacje międzywojewódzkie, a następnie znaleźć się w pierwszej 20-tce najlepszych młodziczek w kraju.

Sukces jest wielki, ponieważ Zuzia startowała o rok starszymi od siebie dziewczynami.

Zawodniczką opiekują się sztab trenerski MLKL Płock  w osobach Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław oraz Nisztor Kinga. Zuzia oprócz pchnięcia kulą również specjalizuje się w rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. W tych konkurencjach również zdobywa medale imprez ogólnopolskich.

Warto przypomnieć, że Zuzia w lipcu reprezentowała Płock na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie (Izrael), gdzie również zajęła 2 miejsce w pchnięciu kulą.

Zuzia na co dzień chodzi do 8 klasy  Szkoły Podstawowej w Łącku, a na treningi uczęszcza od 2 lat.

    Wicemistrzostwo Polski Zuzi MaślanejWicemistrzostwo Polski Zuzi MaślanejWicemistrzostwo Polski Zuzi Maślanej                                                                                               

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl