plock

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK U20 W LEKKIEJ ATLETYCEBardzo dobre 5 miejsce w pchnięciu kulą 4kg zajęła Zuzanna Maślana na Mistrzostwach Europy Juniorek w lekkiej atletyce, które odbyły się 24.07.2021 w Tallinie(Estonia).Zuzia jest zawodniczką Miejsko-ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock, a jej trenerem Nisztor Mirosław. Był to pierwszy start Zuzi w reprezentacji Polski, który potwierdził ,że jest wielkim talentem sportowym.

W zawodach startowało 30 zawodniczek, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne po 15 osób. Do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych zawodniczek, które rywalizowały o medale.

W eliminacjach Zuzia uzyskał 14,95m zajmując 5 miejsce. W finale Zuzia potwierdziła swoje nieprzeciętne zdolności uzyskując 14,97m co jej dało 5 miejsce w Mistrzostwach.

Start w Mistrzostwach Europy z dwa lata starszymi zawodniczkami trzeba uznać za ogromny sukces ,ponieważ Zuzia jest jeszcze juniorką młodszą i pcha kulą o wadze 3kg. Jej Mistrzostwa Europy Juniorek Młodszych zostały odwołane ze względu na panującą pandemie koronowirusa.

Opracował: Nisztor Mirosław

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.