plock

Zuzia Maślana- Halowa Mistrzyni PolskWspaniale się spisała Zuzanna Maślana zawodniczka Miejsko Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock zdobywając złoty medal w pchnięciu kulą 3kg podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, które odbyły się w dniu 14.02.20221 w Toruniu.

Wynik  16,13m jest to najlepszy wynik na listach światowych w tej kategorii wiekowej w tym roku. Jej trener Nisztor Miroslaw był bardzo zadowolony ze startu swojej zawodniczki. Zwycięstwo Zuzi było od początku nie było zagrożone. Następna zawodniczka przegrała z Zuzią o 1,5metra. Warto zaznaczyć ,że w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorek we Włoszech, a minimum kwalifikacyjna do startu wynosi 15,20m. Więc Zuzia praktycznie ma duże szanse na start w tej imprezie.

Cel Zuzi i jej trenera to zdobycie medalu Mistrzostw Europy. Oprócz Zuzi w Mistrzostwach Polski startowała jej koleżanka klubowa Kornelia Kwiatkowska, która zajęła 12 miejsce.( trenuje dopiero rok, a już się zakwalifikowała do Imprezy mistrzowskiej. Trener wiąże z rozwojem Korneli  również duże nadzieje.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl