plock

Medalowa ZuziaW dniu 16.02.2020 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczyła Zuzia Maślana- zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock.

Wynik 14,70m jest jej nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem Klubu.. Konkurs pchnięcia kulą stał na bardzo wysokim poziomie ponieważ aż 6 zawodniczek przekroczyło odległość 14m. W roku 2019 Zuzia z tym wynikiem byłaby pierwsza.

Bezkonkurencyjna była zawodniczka Gajewska Alicja,z AWF Gdańsk, która również ustanowiła nowy rekord życiowy 16,14m, druga była zawodniczka Kurdej Barbara z OKS Start Otwock z wynikiem 15,30m. Obie zawodniczką są starsze od naszej Zuzi i przejdą w przyszłym roku do wyższej kategorii wiekowej.

Trener Nisztor Mirosław stwierdził ,że wynik Zuzi jest bardzo obiecujący , gdyż na ten okres przygotowań do sezonu daje wielkie nadzieje ,że w okresie letnim Zuzia uzyska minim kwalifikacyjne do startu na Mistrzostwa Europy , które wynosi 15,20m.

Zuzia ma w swojej krótkiej karierze sportowej już trzeci medal Mistrzostw Polski i goni swoją starszą koleżankę z klubu Martynę Lewandowską , która ma w swojej kolekcji 10 medali Mistrzostw Polski..

Tak dobre wyniki sportowe Zuzia zawdzięcza trenerom klubowym w osobach Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław oraz Nisztor Kinga..

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl