plock

Wschodząca gwiazda - Zuzia MaślanaPłock ma nową gwiazdę lekkiej atletyki, a jest nią Zuzia Maślana, która podczas Mistrzostw Polski Młodziczek została Mistrzynią Polski . Jej rekordowe pchnięcie kulą 3kg na odległość 14,08m było najlepszym wynikiem Mistrzostw Polski ze wszystkich konkurencji.

Zawody odbyły się 22.09.2019 w Tarnowie.

Jak wielkie możliwości posiada Zuzia wie tylko trener Nisztor Mirosław. Na zawody do Tarnowa zawodniczka pojechała z kontuzją a mimo to dokonała rzeczy wielkiej.

Tydzień wcześniej podczas rozgrzewki na treningu źle stanęła i skręciła nogę w kostce. Jej marzenia o złotym medalu stanęły pod znakiem zapytania. Jednak dzięki opiece medycznej u Pani dr Szabert z Łącka udało się doprowadzić nogę do takiego stopnia,że Zuzia mogła stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Kraju/startowała z nogą usztywnioną opaską uciskową w stawie skokowym.

Zuzia trenuje pchnięcie kulą, rzut dyskiem , rzut oszczepem od 2 lat pod okiem trenerów Nisztora Mirosława Nisztora Stanisława oraz trenerki- zawodniczki Kingi Nisztor. Ten tercet trenerski z Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock wspaniale współpracuje ponieważ doświadczenie trenerów Nisztorów oraz młodość Kingi Nisztor , która jest wzorem do pokazywania techniki poszczególnych konkurencji młodszym zawodniczkom daje ten wspaniały efekt w postaci tak dobrych wyników naszych lekkoatletów z Płocka.

Warto przypomnieć,że w zeszłym roku Zuzia była wicemistrzynią Polski Młodziczek, na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie/Izrael/ zdobyła srebrny medal, a w tym roku na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Ufie/Rosja/ zdobyła srebrny medal.

Największym marzeniem Zuzi jest reprezentowania Polski na zawodach rangi Międzynarodowej i zdobywanie medali na tych imprezach.

Wyniki konkurencji;

  1. Maślana Zuzanna- MLKL Płock 14,08m
  2. Kicińska Anna- Tempo Przemyśl- 12,71m
  3. Przybyś Julia- Wawel Kraków- 12,13m

Startowało 18 zawodniczek.

Wschodząca gwiazda - Zuzia MaślanaWschodząca gwiazda - Zuzia Maślana

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl