plock

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock Zuzanna Maślana podczas Międzynarodowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Ufa (Rosja) zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 13,86 m.

 Jest to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowe (16lat). Zawody przebiegały dwuetapowo pierwszego dnia 11.07.2019 odbyły się eliminacje, z których najlepsze 12 dziewcząt zakwalifikowało się do finału. Zuzia bez problemu pchnęła 12 m co jej już dawało awans do finału.

Następnego dnia odbyły się finały, w których Zuzia miała wszystkie pchnięcia powyżej 13 m.

Tego dnia lepsza była tylko zawodniczka z Tajpei, który wygrała z bardzo dobrym wynikiem 14,26 m. Należy podkreślić, że Zuzia w poprzednim roku 2018 w Jerozolimie (Izrael) również na tych samych zawodach zdobyła srebrny medal. Sztab szkoleniowy w osobach Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław oraz Kinga Nisztor przygotowują Zuzie do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Tarnowie we wrześniu. Tak więc całe wakacje Zuzia pracowicie będzie trenować, ponieważ oprócz pchnięcia kulą również doskonali rzut dyskiem, w którym również będzie rywalizować o medale.

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej UFA 2019

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl