plock

Vice Mistrzyni Polski U20 - Martyna Lewandowska W dniach 3-4.07.2019 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których bardzo dobrze spisała się Martyna Lewandowska- zawodniczka MLKL Płock , która w skoku wzwyż zajęła 2 miejsca z bardzo dobrym wynikiem 174cm.

W eliminacjach Martynie wystarczył jeden skok na wysokości 162cm , aby zakwalifikować się do finałowej 12.

Finał rozpoczął się 4.07.2019 o godzinie 18.10. Martyna rozpoczęła konkurs od wysokości 165cm zaliczając ją w pierwszej próbie.

Rozgrywka o medale rozpoczęła się od wysokości 169cm.

W konkursie zostały trzy zawodniczki: Martyna cały czas prowadziła zaliczając swoje próby w pierwszych skokach. Rozgrywka o zloty medal nastąpiła na wysokości 176cm. Niestety tej wysokości Martynie nie udało się pokonać, natomiast koleżanka Wiktoria Miąso/Resovia Rzeszów/ skoczyła to wysokość w trzeciej próbie zdobywając złoty medal. Wiktoria również zaliczyła następną wysokość 180cm też w trzeciej próbie zdobywając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorek.

Mimo srebrnego medalu trener Nisztor Mirosław był bardzo zadowolony, ponieważ Martyna zmaga się cały sezon z kontuzją stawu skokowego prawej nogi odbijającej i można powiedzieć mimo bólu potrafiła walczyć do końca o Mistrzostwo Polski.

Teraz Martynę czeka operacja i szybka rehabilitacja, aby zdążyć się przygotować do nowego sezonu, a będzie to sezon olimpijski.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl