plock

Martyna halową Mistrzynią PolskiW dniu 10.02.2019 r w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których bardzo dobrze się spisała zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock Martyna Lewandowska zdobywając zloty medal w skoku wzwyż z bardzo dobrym  wynikiem 178 cm.

Podopieczna trenera Nisztora Mirosława rozpoczęła konkurs od wysokości 165 cm zaliczając ją w pierwszej próbie. Następne wysokości to 170 cm , 174 cm, zaliczone  w pierwszej próbie , natomiast wysokość 176 cm zaliczona w drugiej próbie. Do tej wysokości zostały dwie zawodniczki Martyna oraz Wiktoria Miąso (Resowia Rzeszów). Następna wysokość to 178 cm Martyna zalicza w pierwszej próbie, a rywalka trzykrotnie strąca poprzeczkę. Jest to 5 tytuł Mistrzyni Polski jaki zdobywa Martyna na przełomie 5 lat treningów. Warto przypomnieć, że w roku 2018 Martyna zajmuje 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i jest 8 zawodniczką na świecie w kategorii juniorek.

Wyniki bardzo cieszą , ponieważ w przyszłym roku w Tokio odbędą się Igrzyska Olimpijskie na które ma szanse pojechać nasza zawodniczka.

Cel zawodniczki w tym roku to uzyskanie minimum na Mistrzostwa Europy i walka tam o medale.

Na co dzień Martynka chodzi do V LO w Płocku do klasy trzeciej i bardzo dobrze godzi naukę z treningami. Częste wyjazdy na zgrupowania Kadry Narodowej powodują, że nauczyciele pomagają zawodniczce uzupełniać program nauczania po powrocie z obozów.

Wyniki sportowe zawdzięczamy dzięki pomocy finansowej Orlen-Dar Serca, UM Płock, MOSIR Płock, Hedea.

 Pełne wyniki z zawodów są na stronie PZLA.

 Martyna halową Mistrzynią Polski

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl