plock

Podsumowanie roku 2018Rok 2018 dla zawodników MLKL Płock można uznać za bardzo udany ponieważ dorobek sportowy to 4 medale Mistrzostw Polski oraz jeden medal z imprezy międzynarodowej.

Po raz pierwszy w historii Płocka w lekkiej atletyce w skoku wzwyż Martyna Lewandowska zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek. Ale oprócz tego medalu została Mistrzynią Polski Juniorek oraz srebrną medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorek. Lecz największym osiągnięciem jej byłą zajęcie 8 miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorek (Tampere-Finlandia)

Również jej młodsza koleżanka Zuzanna Maślana może poszczycić się srebrnym medalem z Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą oraz srebrnym  medalem   z pchnięcia kula  z Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych w Jerozolimie (Izrael).

Warto wyróżnić jeszcze następujących zawodników MLKL Płock, którzy godnie reprezentowali nas w finałach Mistrzostw Polski:

Kinga Nisztor- rzut oszczepem-11 miejsce, rzut dyskiem-15 miejsce

Joanna Szygoska- pchnięcie kulą-13 miejsce, rzut dyskiem-14 miejsce

Mateusz Atlak- skok wzwyż-15 miejsce.

We współzawodnictwie sportowym klubów w Polsce zdobyliśmy 25 punktów (liczą się tylko zawody rangi Mistrzostw Polski), a zawodnicy uczestniczyli  w 21 zawodach .

Szczegółowy wykaz imprez i miejsca zawodników są na stronie internetowej naszego klubu.

Warto zaznaczyć, że trenerami zawodników MLKL Płock są Mirosław i Stanisław Nisztor oraz od tego roku Kinga Nisztor, absolwentka AWF Warszawa.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.