plock

Wicemistrzostwo Polski Zuzi MaślanejWielki sukces odniosła zawodniczka MLKL Płock Zuzanna Maślana, która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą 3 kg w Mistrzostwach Polski Młodziczek. Jej nowy rekord życiowy to 12,90 m.Zawody odbyły się w dniu 23.09.2018r na stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie.

Zuzia przegrała jedynie z zawodniczką z Braniewa, która również ustanowiła rekord życiowy-13,61 m.

Aby wystartować w zawodach należało przejść eliminacje międzywojewódzkie, a następnie znaleźć się w pierwszej 20-tce najlepszych młodziczek w kraju.

Sukces jest wielki, ponieważ Zuzia startowała o rok starszymi od siebie dziewczynami.

Zawodniczką opiekują się sztab trenerski MLKL Płock  w osobach Nisztor Mirosław, Nisztor Stanisław oraz Nisztor Kinga. Zuzia oprócz pchnięcia kulą również specjalizuje się w rzucie dyskiem oraz rzucie oszczepem. W tych konkurencjach również zdobywa medale imprez ogólnopolskich.

Warto przypomnieć, że Zuzia w lipcu reprezentowała Płock na Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie (Izrael), gdzie również zajęła 2 miejsce w pchnięciu kulą.

Zuzia na co dzień chodzi do 8 klasy  Szkoły Podstawowej w Łącku, a na treningi uczęszcza od 2 lat.