plock
Dofinansowano zadanie publiczne ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Bardzo udanie rozpoczęli drugą część sezonu zawodnicy MLKL Płock zdobywając 8 medali na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego. Zawody odbyły się w dniach 1-2.09.2018 na stadionie miejskim przy Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W pierwszym dniu rywalizacje rozpoczęli młodzicy zdobywając trzy medale. Na wyróżnienie zasługuje Zuzanna Maślana , która wygrała swoją koroną konkurencję pchnięcie kulą z bardzo dobrym wynikiem 12,31 m oraz była trzecia w rzucie oszczepem z wynikiem 26,69 m. Zuzia startowała jeszcze w rzucie dyskiem gdzie zajęła piąte miejsce z wynikiem 29,00 m. Również bardzo dobry start zanotował Mateusz Atlak, który zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 174 cm. Wynik ten pozwala mu  na start w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą pod koniec września w Bełchatowie. W rywalizacji z młodzikami brała jeszcze udział nasza młodziutka Amelia Tarka (kategoria wiekowa dziecko starsze), która w skoku w dal uzyskała 4,39 m co dało jej 10 miejsce oraz w biegu na 600 m z czasem 1:56,17 min zajęła 7 miejsce.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy i seniorzy, którzy zdobyli pięć medali. I tu na podkreślenie zasługuje Martyna Lewandowska, która wygrała konkurs skoku wzwyż z wynikiem 175 cm. Martyna mogła skoczyć  w tym dniu wyżej, ale wystąpił problem z rozbiegiem ponieważ organizator nie mógł usunąć metalowego krawężnika, który przeszkadzał zawodniczce w rozbiegu. W konkursie rzutu oszczepem zajęła  drugie miejsce z wynikiem 34,83 m.

Bardzo dobry start w zawodach zaliczył Kinga Nisztor, która w biegu na 100 m zajęła drugie miejsce z wynikiem 13,69 s, a w rzucie oszczepem była trzecia z wynikiem 33,70 m. Kinga startowała jeszcze w skoku wzwyż, gdzie uzyskał 155 cm (jest jej najlepszy wynik w sezonie), co dało jej piąte miejsce. Niestety Kinga nie mogła dokończyć konkursu na wysokości 160 cm ponieważ musiał iść na finał biegu na 100 m.

Ostatni brązowy medal dla klubu MLKL Płock zdobyła Joanna Szygoska, która w pchnięciu kulą uzyskała 11,12 m. Asia startowała jeszcze w rzucie dyskiem, gdzie zajęła szóste miejsce z wynikiem 31,22 m.

W zawodach startowała jeszcze Julia Smolińska, która w skoku w dal uzyskała 3,74 m co dało jej 4 miejsce oraz w skoku wzwyż, gdzie uzyskała 130cm (rekord życiowy).

Tak dobre wyniki zawdzięczają dobrej  pracy na obozie w sierpniu w Suwałkach pod kierunkiem trenerów Mirosława i Stanisaława Nisztor.

Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego 2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl