plock
Dofinansowano zadanie publiczne ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej W dniach 29.07-4.08.2018 reprezentacja miasta Płocka uczestniczyła w Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych w Jerozolimie (Izrael). W zawodach wystartowały reprezentacje z 75 miast z całego świata. Uczestnikami byli zawodnicy w wieku 15 lat i młodsi.

Reprezentanci miasta Płocka startowali w lekkiej atletyce, pływaniu oraz koszykówce chłopców.

Najlepiej wypadli lekkoatleci, a to za sprawą Zuzanny Maślanej, która w konkursie pchnięcia kulą zdobyła srebrny medal uzyskując już w pierwszej próbie wynik 12,15 m. Dobrą formę zaprezentował Mateusz Atlak, który w finale konkursu skoku wzwyż zajął 4 miejsce z wynikiem 175 cm. Mateusz konkurs rozpoczął od wysokości 165 cm, skacząc kolejne w pierwszych próbach, aż do wysokości 175 cm, którą pokonał w drugiej. Jednak ten wynik nie pozwolił mu na zdobycie medalu wśród rywalizujących chłopców.

Oboje na co dzień reprezentuje Miejsko-Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock.

Trenerką zawodników na igrzyskach była Kinga Nisztor, która z występów swoich zawodników była bardzo zadowolona.

Debiut trenerski okraszony zdobyciem medalu przez Zuzie świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodników do tej imprezy.

Warto przypomnieć, że trenerka Kinga Nisztor w roku 2011 w Lanarkshire (Szkocja) na tych samych igrzyskach zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż, a w finałowym konkursie pchnięcia kulą była dziewiąta.

Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl