plock

Historyczny skok dla płockiej lekkiej atletyki

Płocka lekka atletyka doczekała się po raz pierwszy medalu w kategorii seniorskiej a to za sprawą naszej Martyny Lewandowskiej- zawodniczki MLKL Płock. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce odbywających się w Lublinie w dniu 21.07.2018 r. nasza nadzieja olimpijska z Płocka w skoku wzwyż zajęła 3 miejsce z wynikiem 181 cm.

Warto dodać, że Martyna Lewandowska jest juniorką, a przegrała tylko z dwoma starszymi rywalkami -  Michaliną Kwaśniewską (Zielona Góra) oraz Pauliną Borys (SKL Sopot). Obie skoczyły po 184 cm.

Konkurs Martynka zaczęła od wysokości 170 cm zaliczając ją w pierwszej próbie , następne wysokości to 174 cm (w drugiej próbie), 178 cm (w trzecie próbie) i 181 cm (w drugiej próbie).

Jest to 3 medal Martyny z Mistrzostw Polski w tym roku (złoty zdobyła na Mistrzostwach Polski Juniorek, srebrny na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek).

Jednak chyba ma największą wartość bo wywalczony w konkursie z najlepszymi seniorkami w kraju.

Trenerem zawodniczki od 5 lat jest Mirosław Nisztor, a w procesie treningowym pomaga mu córka Kinga oraz trener Stanisław Nisztor.

Sukces Martyny to szansa dla innych uprawiających lekką atletykę w Płocku , którzy mogą się zgłaszać do trenerów Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock na treningi.

Sukcesy sportowe klubu MLKL Płock są możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Płocka i Orlen Płock.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.