plock
Dofinansowano zadanie publiczne ze środków Urzędu Miasta Płocka.

W dniach 10-15.07.2018 w Tampere (Finlandia) odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorek w lekkiej atletyce, w których startowała  Martyna Lewandowska- zawodniczka Miejsko-ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock. W zawodach startowali najlepsi juniorzy ze 150 krajów. Prawo startu uzyskali zawodnicy, którzy wypełnili minima wyznaczone przez organizacje światową IAAF.

Minimum w skoku wzwyż wynosiło 182 cm, które Martyna uzyskała na Mistrzostwach Polski Juniorek we Włocławku zdobywając przy tym złoty medal.

Po przylocie do Tampere  najgorszym było oczekiwanie na start, ponieważ skok wzwyż został zaplanowany  13.07.2018 o godzine 11.00.

W kwalifikacjach wystartowało 22 zawodniczki. Aby wystartować w ścisłym  finale należało skoczyć 184 cm - to minimum wyznaczone przez organizatora. Martyna bardzo dobrze skakała zaliczając wszystkie wysokości w pierwszych próbach (170 cm, 175 cm,180 cm, 182 cm, 184 cm). Po kwalifikacjach zostało 12 zawodniczek, wśród nich nasza Martyna Lewandowska.

Finał zaplanowano na 15.07.2018 na godzinę 13.30. Temperatura w tym dniu było około 30 stopni Celcjusza. Było parno i duszno, a tu trzeba wysoko skakać..

Pierwsza wysokość to 175 cm. Do tej pory Martyna nigdy tak wysoko nie zaczynała konkursu. Ale bez żadnych komplikacji zalicza tą wysokość w pierwszej próbie. Następne wysokości 180 cm, 184 cm również zalicza w pierwszych próbach. Jednak 187 cm(185 cm to jej rekord życiowy) w tym dniu było dla Martyny nie do pokonania. Ostatecznie zajęła 8 miejsce co potwierdza ,że jest w swojej kategorii wiekowej w ścisłej czołówce światowej. Walka o medale rozgrywała się od zaliczenia 190 cm.

Warto dodać , że Martyna była o rok młodsza od konkurentek, co daje nadzieje na przyszłoroczne Mistrzostwa.

Droga do Mistrzostw Świata była bardzo trudna ze względu na kontuzje stawu skokowego, której Martyna  doznała podczas zgrupowania Kadry Narodowej w styczniu 2018 r. Dolegliwości zdrowotne nie pozwoliły w pełni zrealizować procesu treningowego opracowanego przez trenera Mirosława Nisztora.

Jednak mimo to Martyna osiągnęła wysoką formę, o czym świadczy fakt ,że w ciągu trzech dni dwukrotnie uzyskała wysokość 184 cm. Jest to na razie drugi wynik w kategorii seniorek w naszym kraju w roku 2018.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl