plock

Skok na Mistrzostwa Świata do Tampere/FinlandiaTo co wydarzyło się w niedzielny wieczór 24.06.2018r na stadionie we Włocławku za sprawą Martyny Lewandowskiej może pokazywać młodym ludziom jak spełniają się marzenia. Jak można walczyć z kontuzją , a mimo wszystko wygrać i zdobyć upragniony złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek, a dodatkowo uzyskać prawo startu w Mistrzostwach Świata Juniorek, które odbędą się w połowie lipca w Tampere w Finlandii.

Konkurs skoku wzwyż był zaplanowany na godzinę 18.30, jednak organizatorzy opóźnili konkurs ustalając godzinę 20.00  ze względu na padający deszcz. Zawodniczek zgłoszonych do konkursu było 15. Martynka rozpoczęła konkurs od wysokości 160cm zaliczając ją w drugiej próbie.

Następne wysokości 164cm, 168cm,172cmzaliczyła w pierwszych próbach. Najgroźniejsze konkurentki Patrycja Skoczylas/UKS Kalisz/  oraz Weronika Stefaniuk/Hermes  Gryfino/ zaliczyły po 172cm i odpadły z konkursu.

W tym momencie Martynka została sama w konkursie zaliczając 175cm w pięknym stylu w pierwszej próbie. Trener Nisztor Mirosław postanowił postawić wszystko na jedną kartę mamy złoto ale walczymy o udział w Mistrzostwach Świata.

Skok n wysokości 182cm Martynka zaliczyła w trzeciej próbie i łzy radości i szczęścia nie miały granic.

Martynka nie wierzyła, że to się udało, wszyscy , którzy oglądali to wydarzenie gratulowali jej, bo to było coś niesamowitego. Bo to był skok marzeń, tak można byłoby to zakończyć.

Droga jako pokonała Martynka w tym sezonie by pojechać na Mistrzostwa Świata była bardzo trudna ze względu na kontuzje stopy. Pokazała jednak, że jest zawodniczką, która mimo przeciwności zdrowotnych jest w stanie  wysoko skakać. Będzie to jej trzecia impreza rangi mistrzowskiej , gdzie będzie reprezentować nasz Kraj.

Warto przypomnieć, że Martynka jest aktualną Wicemistrzynią Świata Juniorek Młodszych z roku 2017/ medal zdobyła w Nairobi -Kenia/.

Jest również pięciokrotną Mistrzynią Polski w skoku wzwyż .

Martynka jest uczennicą Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku  zdała do trzeciej klasy /LO/, reprezentuje Miejsko -Ludowy Klub Lekkoatletyczny Płock, a jej trenerem jest Mirosław Nisztor. Warto przypomnieć ,że trener Nisztor Mirosław opracował strategie rozwoju talentu Martyny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 i szybkimi krokami w tym kierunku zmierza.

Klub MLKL Płock, chce podziękować Urzędowi Miasta Płocka oraz PKN Orlen za pomoc materialną związaną z rozwojem zawodniczki.

Również specjalne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku za pomoc i możliwość udziału w zgrupowaniach kadrowych i zawodach międzynarodowych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl