plock

Srebrna MartynaW dniu 11.02.2018 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w lekkiej atletyce, w których startowała Martyna Lewandowska – zawodniczka MLKL Płock. Konkurs skoku wzwyż układał się bardzo dobrze dla Martyny, która w pierwszym skoku zaliczyła 163cm, ale przy drugiej wysokości 167cm żle postawiła stopę i nabawiła się kontuzji.

Mimo bólu startowała dalej zaliczając następne wysokości 170 oraz 173cm w pierwszych próbach.

Niestety wysokość 176cm okazała się w tym dniu nieosiągalna, a noga bardzo bolała.

Sytuacje to wykorzystała koleżanka z Kadry Narodowej Patrycja Skoczylas zaliczając 176cm w pier wszej próbie i po raz pierwszy wygrała z Martyną zdobywając tytuł Mistrzyni Polski .Martynka jeszcze próbowała  atakować poprzeczkę na wysokości 179cm dwa razy ale bez powodzenia.

Mimo to start można było  zaliczyć do udanych ponieważ jest 5 medal Mistrzostw Polski Martynki. Po 3 tygodniach przerwy / trzeba wyleczyć kontuzje/ nastąpią przygotowania do sezonu letniego, bo przed zawodniczką imprezy międzynarodowe- Mistrzostwa Świata Juniorek w Tampere-Finlandia.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyznaczył minimum 182cm aby się na to imprezę zakwalifikować.Trener Nisztor Mirosław wraz ze sztabem szkoleniowym w osobach Stanisława Nisztora i Kingi Nisztor są dobrej myśli i postaraj ą się przygotować zawodniczkę, aby w sezonie letnim na Mistrzostwach Świata walczyć o medale.

Opracował: Nisztor Mirosław

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Partnerzy i sponsorzy

Polecamy

Facebook MLKLWszelkie prawa zastrzeżone © 2018 MLKL. Projekt i wykonanie: Hedea.pl